Inne uszlachetnienia soczewek

Nasze tempo i styl życia wymaga od nas wyraźnego widzenia w każdych warunkach. Dlatego zawsze staramy się we współpracy z klientem dobrać uszlachetnienia soczewek, które wpłyną na jego komfort pracy przy ekranie, czy podczas jazdy samochodem.

Aktualnie mamy do dyspozycji ogromne spektrum powłok uszlachetniających soczewek okularowych.

Najpopularniejszym wyborem jest powłoka antyrefleksyjna, która nie tylko podnosi walory estetyczne soczewek, to także nadaje im przejrzystości i odporności na zarysowania. Dużą zaletą powłoki antyrefleksyjnej jest jej hydrofobowość, oleofobowość i antyelektrostatyczność (do soczewek w mniejszym stopniu przylega woda, cząsteczki tłuszczu i brud).

Tę powłokę szczególnie polecamy osobom, które dużo czasu spędzają za kierownicą i odczuwają oznaki zmęczenia podczas jazdy po zmierzchu. Nauka mówi, że za widzenie nocne odpowiedzialne są komórki światłoczułe, których czułość można zwiększyć do 100% za pomocą soczewek dla kierowców.

Tego typu soczewki mają zastosowaną powłokę, która minimalizuje drażniący efekt spowodowany zbyt dużą ilością rozproszonego światła i sprawia, że kierowca widzi obraz ze znacząco lepszym kontrastem.

90% mniej odblasków w warunkach nocnych niż w soczewkach bez uszlachetnień

57% mniej odblasków niż w klasycznych soczewkach antyrefleksyjnych

Powłoka antyrefleksyjna stworzona z myślą o zdrowiu Twoich oczu i ich ochronie przed promieniowaniem niebieskim. Nadmiar promieniowania niebieskiego niekorzystnie wpływa na narząd wzroku – przyczynia się do zmian zwyrodnieniowych oczu, przyspiesza ich zmęczenie a to wszystko niekorzystnie wpływa na jakość i komfort widzenia.

Światło niebieskie oddziałuje na oczy każdego dnia. Za jego zwiększoną emisję odpowiadają także wszelkie urządzenia XXI wieku – smartfony, tablety, komputery. Osoby korzystające w dużej ilości z tego typu urządzeń powinny uszlachetnić swoje soczewki w powłokę antyrefleksyjną Blue UV.

Dużą grupą odbiorców tego uszlachetnienia są osoby po zabiegu zaćmy, bowiem oko po wszczepieniu sztucznej soczewki traci ochronę Blue UV bezpowrotnie.

Możliwości barwień soczewek okularowych mamy kilkadziesiąt, od barwienia całościowego, także medycznego, po soczewki bigradalne, gradalne, fizjologiczne, czy lustrzane.

Typ i rodzaj barwienia zawsze wybieramy podczas wywiadu z klientem, mając na uwadze jego dane medyczne, naszą wiedzę z zakresu projektowania soczewek pod konkretne potrzeby klienta, jak i osobistych preferencji przyszłego właściciela okularów.